درباره شیوه های جوانسازی پوست

جلسات درمانی لیزر موهای زائد
جلسات درمانی لیزر موهای زائد
اکتبر 3, 2018
لیزر زیبایی در کرج

لیزر زیبایی در کرج

کسب اطلاعات صحیح درباره شیوه های جوانسازی پوست ، به شما عزیزان در انتخاب روش مورد نظر کمک ویژه ای خواهد کرد.

درباره شیوه های جوانسازی پوست

درباره شیوه های جوانسازی پوست

درباره شیوه های جوانسازی پوست

هایفوتراپی (HIFU) چیست ؟‌

جدیدترین روش کشیدن پوست گردن و صورت بدون جراحی، هایفوتراپی می باشد. این روش درمانی غیر تهاجمی تنها در یک جلسه انجام می پذیرد. افراد بعد از انجام هایفو می توانند به فعالیت روزمره خود ادامه دهند. امواج تابیده شده انرژی بالایی ندارند که در برخورد با پوست سوختگی ایجاد کنند. البته اثر این امواج هنگام تلاقی با یکدیگر در اعماق 1.5 تا 4.5 میلیمتری پوست تقویت می شوند. ایجاد حرارت در اثر کانونی شدن امواج اولتراسوند سبب انعقاد در نقطه مذکور می شود. این روش به صورت کاملا لیزری عمل کرده و هیچ گونه تیغ جراحی در آن به کار نمی رود. در هایفوتراپی، یک لیفت طبیعی از انرژی میکرو امواج فراصوت متمرکز شده جهت رشد کلاژن جدید و منقبض ساختن الیاف کلاژن ایجاد می گردد. الیاف کلاژن موجب مستحکم شدن بخش های متفاوت بدن می شود. علاوه بر آن مانع تحلیل رفتن و جذب شدن ساختارهای پوستی می شود. جالب است بدانید سفتی و شکل ارتجاعی طبیعی پوست با کم شدن کلاژن از بین می رود و در نهایت افتادگی و خطوط چین و چروک نمایان می گردد.

کاربردهای روش هایفوتراپی 

 • از بین بردن چروک های صورت و گردن
 • کشیدن پوست و ابرو و گونه ها
 • رفع غبغب و افتادگی پلک بالا
 • برجسته کردن خط فک و زاویه دار کردن آن
 • کاهش خطوط خنده و گریه

میکرونیدلینگ (Micro Needling) چیست؟

میکرونیدلینگ نوعی روش درمانی است که در آن از تحریک کلاژن سازی (Percutaneous Collagen Induction Therapy) استفاده می گردد. با میکرونیدلینگ ، کلیه آسیب هایی که به ساختار پوست وارد گردیده،‌ از طریق تحریک مکانیکال پوست ترمیم می شود. میکرونیدلینگ دارای کاربردهای زیادی است که افراد با توجه به شرایط پوستی خود می توانند از آن بهره مند گردند.

کاربردهای میکرونیدلینگ

 • جوانسازی پوست
 • بهبود بخشیدن به چین و چروک های پوستی (عمیق و سطحی)
 • کاهش افتادگی پوستی
 • محرک رویش مو
 • استرچ مارک (ترکهای ناشی از چاقی و لاغری و بارداری)
 • برطرف سازی ترک های پوستی
 • ترمیم اسکار مانند: جراحی ، سوختگی ، جای جوش و بخیه ، آتروفیک و هایپرتروفیک

RF فرکشنال

امواج رادیو فرکانسی یک روش غیر تهاجمی برای جوانسازی صورت به شمار می رود. پزشک معالج با استفاده از دستگاه رادیو فرکانس، روی سطح پوست امواج رادیویی با فرکانس زیاد می تاباند. قابل ذکر است، قبل از هر اقدامی روی سطح پوست با روغن یا ژل مخصوص آغشته می شود. گرما از طریق این امواج وارد درم و بخش زیرین پوست می گردد. طی این فرآیند در بخش زیرین پوست کلاژن های جدیدی ایجاد شده و تأثیر کشش پوست کاملاٌ مشهود می باشد. علاوه بر آن کلیه چین و چروک های پیرامون دور چشم و دهان نیز کم و در نهایت از بین می روند. قرمزی ایجاد شده بعد از جلسات، موقت است و بعد از 24 الی 48 ساعت از بین می رود. استفاده از کرم های مرطوب و ترمیم کننده به رفع خشکی و قرمزی ایجاد شده کمک خواهد کرد.

کاربردهای RF فرکشنال

تعداد جلسات درمان افتادگی و شلی و چین و چروک، به دلیل اثر بخشی ضعیف این روش بالا می رود. RF فرکشنال ، کاربردهای زیادی دارد که هر یک از افراد می توانند از آنها بهره مند شوند. جوانسازی و شفاف سازی پوست ، کشیدن ابروها و پلک ، از بین بردن اسکار مانند آبله مرغان و آکنه ، جای بخیه و تصادف ، رفع شلی و افتادگی پوست ، بسته شدن منافذ باز پوستی ، از بین بردن غبغب .

قابل ذکر است، با توجه به روش های فوق هر کدام با توجه به شرایط سنی و نوع نیاز پوستی هر فرد مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب روش های هایفوتراپی و میکرونیدلینگ یک پکیج درمانی کامل می باشد. در واقع دو هفته بعد از انجام هایفوتراپی , می توانید اقدامات لازم برای شروع روش میکرونیدلینگ را آغاز کنید. بدین گونه, هر گونه مشکلات از قبیل: منافذ باز , شلی و افتادگی و  غبغب و غیره برطرف خواهد شد و شاهد پوستی جوان و بدون نقص خواهید بود.

لینک های مرتبط 

درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ 

میکرونیدلینگ و هزینه انجام آن 

تاثیر میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست 

طریقه انجام میکرونیدلینگ 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ 

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

درباره میکرونیدلینگ و کاربردهای آن 

میکرونیدلینگ چیست؟ 

اقدامات قبل و بعد از هایفوتراپی 

سؤالات متداول درباره هایفوتراپی 

هزینه درمان با هایفوتراپی 

مزایای استفاده از هایفدوتراپی 

ممنوعیت های درمان با هایفوتراپی 

هایفوتراپی و موارد استفاده از آن 

هایفوتراپی در کرج 

هایفوتراپی چیست؟

کاندیدای مناسب هایفوتراپی