درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ

اقدامات قبل از انجام لیزر موهای زائد
اقدامات قبل از انجام لیزر موهای زائد
آگوست 20, 2018
اقدامات قبل و بعد از هایفوتراپی
اقدامات قبل و بعد از هایفوتراپی
آگوست 19, 2018
درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ

درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ

درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ ، موضوعی است که در این مقاله پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ

درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ

درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ (Micro Needling)

میکرونیدلینگ نوعی روش درمانی است که در آن از تحریک کلاژن سازی (Percutaneous Collagen Induction Therapy) استفاده می گردد. با میکرونیدلینگ ، کلیه آسیب هایی که به ساختار پوست وارد گردیده،‌ از طریق تحریک مکانیکال پوست ترمیم می شود. میکرونیدلینگ دارای کاربردهای زیادی است که افراد با توجه به شرایط پوستی خود می توانند از آن بهره مند گردند. یکی از کاربردهای مهم روش میکرونیدلینگ ، از بین بردن ترک های پوستی (Stretch Marks) یا همان استریا می باشد.

موارد استفاده از میکرونیدلینگ

امروزه روش میکرونیدلینگ از برترین شیوه های کلاژن سازی محسوب می گردد. هزینه انجام میکرونیدلینگ بسیار منطقی و برای عموم قابل پرداخت می باشد. نتیجه درمانی میکرونیدلینگ در درمان ضایعات پوستی بسیار مطلوب خواهد بود. میکرونیدلینگ با استفاده از ابزاری به نام درماپن انجام می شود. میکروکانال هایی که در قبلاٌ در مورد آن صحبت کردیم، توسط سوزن های موجود در این ابزار ایجاد می گردد. بدین طریق میزان بالای کلاژن تولید می شود. میکرونیدلینگ با شیوه خاص خود سبب افزایش غلظت کلاژن در پوست و همچنین نظم و ترتیب بخشیدن به الاستین و کلاژن در پوست می گردد. یکی از کاربردهای این روش نوین ، درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ می باشد.

استریا (Stretch Marks) چیست؟‌

استریا (Stretch Marks) چیست؟‌

دو فیبر مهم پوستی کلاژن و الاستین نام دارد. آنچه باعث جوانسازی و شادابی و لطافت پوست می شود، همین رشته ها هستند. هنگام کشیده شدن بیش از حد، حالت کشسانی و عملکرد صحیح آنها از بین می رود. آنچه به جا می ماند،‌ استریا یا نوار های قرمز رنگ است. با گذشت زمان این نوار قرمز به گونه ای سفید رنگ مشاهد می شود. بعد از چاق و لاغر شدن و بارداری ممکن است شاهد این گونه ترک های پوستی باشید. قبل از هر چیزی توصیه ما به شما عزیزان این است که به سرعت چاق و لاغر نشوید. از رژیم غذایی به موقع و برنامه ریزی شده استفاده نمائید. استعمال کرم های استاندارد در دوران بارداری بی تأثیر نخواهد بود.

طریقه درمان ترک های پوستی با میکرونیدلینگ

طریقه انجام میکرونیدلینگ به گونه ای است که،‌ با استفاده از سوزن های ظریف و نازک، میکروکانال هایی با آسیب جزیی در بخش زیرین پوست ایجاد می شود. بدین گونه الاستین و کلاژن تولید می گردد. طی فرآیند میکرونیدلینگ ، لایه درم ضخامت می یابد و پوست ترمیم می گردد. در نتیجه منافذ پوست کوچک شده و میزان ترک های و  چین و چروک های پوستی نیز کاهش می یابد. خاصیت کشسانی احیا شده و تحریک گردش خون در پوست ایجاد می شود و در نهایت پوست روند بهبودی خود را طی می کند.

اثربخشی میکرونیدلینگ روی استریا یا ترک های پوستی

نتیجه میکرونیدلینگ با توجه به نوع پوست هر فرد و میزان ترک های ایجاد شده نیز متفاوت خواهد بود. اثر بخشی میکرونیدلینگ پس از یک ماه کاملاٌ مشهود می باشد. بعد از انجام میکرو بین 3 الی 4 هفته کلاژن سازی شروع خواهد شد و تا پایان هفته ششم نیز ادامه دار می باشد. بدین ترتیب فاصله بین جلسات درمانی یک ماه و نیم یک بار است.

لینکهای مرتبط 

میکرونیدلینگ و هزینه انجام آن 

تاثیر میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست 

طریقه انجام میکرونیدلینگ 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ 

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

درباره میکرونیدلینگ و کاربردهای آن 

میکرونیدلینگ چیست؟ 

مرکز جوانسازی پوست و میکرونیدلینگ در کرج