لیزر موهای زائد

انجام به موقع جلسات درمانی لیزر موهای زائد ، در نتیجه نهایی درمان تأثیر گذار خواهد بود.

 جلسات درمانی لیزر موهای زائد

جلسات درمانی لیزر موهای زائد

جلسات درمانی لیزر موهای زائد

 لیزر موهای زائد

هنگامی که اشعه نوری لیزر بر موضع مورد نظر پوستی تابیده می شود، در ملانین های موجود در ریشه مو تمرکز کرده و آنها را مورد هدف قرار می دهد.

ملانین چیست ؟
به رنگدانه ها و مواد تیره کننده پوست و مو، ملانین گفته می شود. ملانین ها در قسمت های مختلف بدن، تراکم متفاوتی دارند. ریشه مو محلی است که ملانین مو در آنجا بیشترین تراکم را دارد. جذب نور در آنها به دلیل رنگ تیره آنها بالاست. ملانین ها با تابیده شدن اشعه لیزر به پوست تمام انرژی موجود را دریافت و جذب می کنند و در نهایت گرم می شوند. فرآیند گرم شدن ملانین ها به فولیکول مو آسیب وارد می کند و آنها را از بین می برد.

برای رفع موهای زائد روش های متفاوتی مانند: بند انداختن، اپیلاسیون، کندن موها یا الکترولیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از اقدامات لازم قبل از لیزر موهای زائد ، شیو کردن موها با تیغ است، زیرا موهای بلند حین لیزر به پوست آسیب می رساند. افرادی که پوست روشن با موهای ضخیم و تیره دارند، برای لیزر درمانی یک کاندید خوب و مناسب به شمار می روند. تعداد جلسات درمانی لیزر موهای زائد ، برای هر فرد نیز متفاوت خواهد بود. به طور مثال، کسانی که پوست تیره و سبزه همراه با موهای نرم و کرکی دارند، به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز خواهند داشت.

پروسه رشد موها به چه صورت است؟

سیکل رشد مو طی سه مرحله ذیل تکمیل می گردد:

  • آناژن (رشد) :

مو در این مرحله، در فاز رشد قرار دارد. رشته های جدید مو با تقسیم سلول های پاپیلا ایجاد می گردد. این مرحله از سیکل رشد مو، بین 1 الی 4 ماه زمان می برد.

  • کاتاژن (گزار) :

این مرحله نسبت به مرحله قبلی بسیار کوتاه تر است و تقریبا بعد از دو هفته به اتمام می رسد. در این بخش فولیکول مو پس از کوچک شدن از پاپیلا جدا می شود. با کوچک شدن فولیکول ، مو به ناحیه بیرونی رانده می شود.

  • تلوژن (استراحت) :

در این فاز دیگر فعالیت فولیکول به اتمام می رسد. در واقع می توان گفت بین 1 الی 4 ماه فولیکول مو در همین مرحله قرار می گیرد. رشد مجدد مو پس از طی شدن این دوره شروع و این چرخه تکرار خواهد شد.

چرخه رشد مو در هر بخش از نواحی بدن مانند: ابرو، چانه، زیربغل، دست و پاها و غیره متفاوت خواهد بود. این مدت زمان برای هر فردی نیز متغیر است و می توان گفت به عوامل ژنتیکی بستگی خواهد داشت.

فاکتورهای مؤثر در جلسات درمانی لیزر موهای زائد

  • طول مدت چرخه رشد مو در نواحی مختلف بدن
  • حجم و تراکم مو
  • رشد مجدد مو

در این مقاله پیرامون جلسات درمانی لیزر موهای زائد صحبت کردیم. جهت اطلاع بیشتر با مرکز لیزر در کرج در تماس باشید.

لینکهای مرتبط 

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای مردان 

بایدها و نبایدهای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای آقایان 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد 

طریقه از بین بردن موهای زائد 

رفع موهای زائد

مرکز لیزر در کرج